DEŇ 49. MAAT GODDES
Návrat do rovnováhy. Prijatie daru, ktorý nosím stále v sebe.
• opätovným skúmaním niečoho, čo už bolo uznané za pravdivé
• spochybňovaním a opätovným určovaním smeru, ktorým sa uberal váš vlastný život
• rozpoznaním prírodných cyklov a cyklov a ich aplikovaním v živote
• rozpoznaním hraníc toho, čo je možné
• videním sveta očami druhého a rozpoznaním seba samého v tomto novom zrkadle
Veľmi otvorený človek, ktorý má odvahu povedať pravdu. Je vždy v správnom čase na správnom mieste. Je pripravený na každú situáciu. Môže byť dobrým rozhodcom, ktorý je v súlade s potrebami iných ľudí. Človek, ktorý pochopil zmysel života. Vie byť nesebecký a rozumie starostiam iných. Má veľkú vytrvalosť. Možno má schopnosť robiť nové objavy.
Prináša pocit pokoja a pocit obnovy. Môže pomôcť nadviazať spojenie so skutočným zmyslom života, ako aj s vlastnými skutočnými ideálmi.
Ma'at Goddess
Ma'at bola bohyňou pravdy, spravodlivosti, rovnováhy a čo je najdôležitejšie - poriadku. Na obrazoch bola zobrazovaná ako žena, ktorá buď sedí alebo stojí s pštrosím perom na hlave a v niektorých prípadoch bola zobrazovaná aj s krídlami. Podľa mýtov o stvorení bola Ma'at stvorená, keď Ra povstal z vôd Nun (chaos). Ma'at bola často považovaná za dcéru Ra a bola vydatá za Thotha, boha múdrosti.
Ma'at však bola pre starých Egypťanov viac ako len bohyňa. Predstavovala kľúčový koncept toho, ako bol vesmír udržiavaný.
Starovekí Egypťania verili, že vesmír má poriadok a bola to Ma'at, ktorá udržiavala všetko v rovnováhe.
To pomohlo starým Egypťanom rozvíjať silný zmysel pre morálku a spravodlivosť.
Ma'at bola mimoriadne dôležitá pri dosahovaní posmrtného života. Podľa staroegyptskej mytológie po smrti tela musel každý prejsť Súdnou sieňou, kde bolo srdce človeka zvážené na váhe proti Ma'at pierku pravdy.
Ak by sa srdce zosnulej osoby vyrovnalo s perom Ma'at, mohli pokračovať v ceste do posmrtného života. Ak nie, ich cesta sa skončila. To ovplyvnilo každodenné činy starých Egypťanov.